Jak wybrać firmę remontową?

29 Marzec
2016

Jeśli planujemy remont mieszkania będziemy potrzebować firmy remontowej do wykończenia wnętrz. Do tego będą potrzebni fachowcy. Jak zatem ich wybrać? Nie trudno trafić na osoby, które mogą zaprzepaścić całą naszą pracę i dostarczyć nam niepotrzebnego stresu.

            Prace wykończeniowe oczywiście możemy wykonać sami. Jeśli mamy czas i zacięcie do takich prac nie stoi nam nic na przeszkodzie. Jednak, gdy nie możemy poświęcić swojego czasu na wykończenie pomieszczeń warto wynająć firmę, by się tym zajęła.

Gdzie szukać firmy wykończeniowej?

            W podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu fachowców musimy być ostrożni. Najlepszym sposobem na znalezienie dobrej firmy jest szukanie jej wśród znajomych, czy rodziny. Jeśli ekipa jest sprawdzona warto zaryzykować. Jednak to co dla innych jest wykonane bardzo dobrze dla nas może takie nie być, dlatego warto wyniki pracy fachowców zobaczyć na własne oczy.

            Firmy remontowej możemy poszukać także przez Internet lub poprzez ogłoszenia na tablicach, czy w gazetach. Najpowszechniejszy jest oczywiście Internet. Na stronach firm wykończeniowych można przeczytać informacje o doświadczeniu firm, zakresu działalności i oczywiście dane kontaktowe. Można także znaleźć opinie na ich temat. Często są to jednak opinie nieprawdziwe, które mają zachęcić do podejmowania współpracy.

            Ogłoszenia także znajdziemy w prasie, radio, czy telewizji. Przed wyborem danej firmy należy również dowiedzieć się jak najwięcej o ekipie remontowej.

Rozmowa z właścicielem firmy

            Podczas pierwszej rozmowy z właścicielem firmy wykończeniowej warto wypytać
o kilka ważnych kwestii. Ważne są informacje o długości działania firmy na rynku,
o doświadczeniu firmy oraz ewentualnych referencjach, zakresie pracy pracowników, a także wykształcenie i kwalifikacjach. Ważna jest także kwestia finansowa, czas wykonania pracy, system pracy, nadzór nad pracownikami oraz kwestia zakupu materiałów.

Dobry fachowiec

            Dobra firma wykończeniowa powinna posiadać odpowiednie kwalifikacje, a także certyfikaty, dyplomy ukończenia kursów, czy szkół. Znaczące jest także doświadczenie,
a także terminowość wykonywanych zleceń.

            Firma wykończeniowa powinna także podpisać z nami umowę. Powinna ona zawierać dokładny adres firmy, numer regon, dane kontaktowe. 

To może Cię zainteresować