Modny kominek w domu

29 Marzec
2016

Kominek w domu jest nie tylko urządzeniem służącym do ogrzewania. Jest on także ważnym elementem wystroju pomieszczenia. Najczęściej znajduje się on w salonie lub sypialni. By kominek nadawał stylu pomieszczeniu należy odpowiednio dobrać kształt kominka, przeszklenie, zabudowę.

Grunt to pomysł

            Kominek znajduje się w centralnym miejscu w mieszkaniu, czy domu. Z tego względu należy zwrócić szczególną uwagę na dobór podstawowych elementów kominka, by ten pasował to aranżacji pokoju. Głównymi częściami składowymi kominka jest wkład kominkowy oraz zabudowa. Ważny jest także rozmiar oraz skład kominka, a także wykończenie.

Jaki wkład kominkowy?

            Wybierając wkład kominkowy musimy wziąć pod uwagę jego wielkość. Jest to ważne z uwagi na odpowiedni jego dobór do wielkości pokoju, jak również do naszych potrzeb grzewczych. Zbyt mały kominek w dużych pomieszczeniach zginie pośród innych elementów dekoracyjnych, zbyt duży z kolei będzie przytłaczał.

            Ważny jest również kształt kominka. W dłuższych pomieszczeniach, gdzie jest dużo przestrzeni najlepszy będzie wkład szeroki z panoramicznym frontem. Tutaj zastosowanie znajdzie dekoracyjna szyba, która nada kominkowi elegancki i nowoczesny wygląd. Ostatnim trendem są kominki narożne z dwoma lub trzema łączonymi szybami.

            Jednym z popularnych rozwiązań jest także wyłożenie komory spalania specjalną mieszanką szamotowo-betonową. Mieszanka takie nie tylko poprawia parametry spalania, ale także sprawia, że kominek wygląda bardziej nowocześnie.

Modne kominki

            Gdy już dokonaliśmy wyboru wkładu kominkowego kolejno należy wybrać sposobu jego obudowy. Mamy wiele opcji: możemy kominkowi nadać styl klasyczny, nowoczesny lub rustykalny. Obudowa może przypominać kamienne paleniska. Kominek można również obudować ściankami z piaskowca, marmuru, bądź granitu z użyciem drewnianych belek. Dzięki temu uzyskamy styl rustykalny. Belki mogą być wykonane z drewna dębu lub forniru – są one dostępne w wielu kolorach, dzięki czemu łatwo je dopasować do każdego wnętrza.

            Nowoczesny styl zabudowy osiągniemy nie stosując elementów dekoracyjnych. Elementem takim mogą być w tym przypadku oryginalne kratki kominkowe lub ramy ze stali gładkiej, bądź szlifowanej. Obudowy nowoczesne łatwo jest przerobić lub przebudować.

 

 

To może Cię zainteresować