Parkiet korkowy

29 Marzec
2016

Rodzajów parkietów jest wiele. Te wykonane z korka nie mają sobie równych.
W dodatku podłoga taka nie wykonywana jest z drewna, a z kory drzewa dlatego też nie wycina się kolejnych drzew. Jeśli jesteś eko musisz go mieć!

Kora z dębu korkowego

            Dąb korkowy rośnie na plantacjach w krajach znajdujących się po zachodniej stronie basenu Morza Śródziemnego. Z jego konarów co 10 lat zdejmowana jest kora. Zabieg ten nie szkodzi drzewom, dlatego też dożywają one sędziwego wieku, nawet do 300 lat.

Parkiet korkowy - właściwości

            Kora jest bardzo dobrym materiałem do wyrobu podłóg. Parkiet korkowy jest daje nie tylko świetny efekt wizualny, ale także jest materiałem ciepłym, dlatego będzie przyjemny dla stóp, a także izolacyjnym – dzięki porowej budowie doskonale tłumi hałas. Właściwości termoizolacyjne korka pozwolą także na utrzymanie ciepła w pomieszczeniach
i tym samym na oszczędności energii.

            Niesamowitą właściwością korka jest to, że tłumi on nie tylko dźwięk, ale również wibracje i wstrząsy.Dzięki zdolności do absorpcji wstrząsów odciążają się nasze stopy, stawy oraz kręgosłup. Korek ma także właściwości antybakteryjne, przez co jest idealny dla alergików.

Korek jest także materiałem uniwersalnym. Może z powodzeniem zastąpić płytki ceramiczne, drewniane, parkiety, czy panele. Jest odpowiedni no wszelkich pomieszczeń: salonów, sypialni, a nawet kuchni, czy łazienek. Często znajduje zastosowanie nie tylko
w mieszkaniach, lecz także w restauracjach, sklepach, biurach.

Parkiety korkowe są także odporne na nacisk i są bardzo wytrzymałe. Dzięki elastyczności i naturalnej pamięci powierzchnia korka wraca po nacisku do swojej pierwotnej pozycji.

Rodzaje

            Parkiety korkowe występują w dwóch rodzajach: jako płyty podłogowe oraz panele do montażu.Płyty podłogowe klei się do podłoża specjalnym klejem. Dzięki właściwościom wodoodpornym korka nie jest on narażony na rozsychanie, jak jest w przypadku parkietów drewnianych.

            Jak widać parkiety korkowe mają mnóstwo zalet. W połączeniu z odpowiednią pielęgnacją zapewnią nam komfort użytkowanie przez długie lata. Będą także nadawać pomieszczeniom oryginalnego charakteru. A wszystko to nie jest obkupione wycinką drzew.

 

 

To może Cię zainteresować