Kominki gazowe

29 Marzec
2016

Kominki gazowe cieszą się coraz większą popularnością wśród zwolenników kominków. Są one doskonałą alternatywą dla kominków tradycyjnych i tych z płaszczem wodnym. Dlaczego są one coraz częściej stosowane? Czym się wyróżniają?

Zalety

            Nieocenioną zaletą kominków gazowych jest brak problemu kupowania opału
i sprzątania paleniska. Jedyne co trzeba zrobić to wcisnąć przycisk bezprzewodowego pilota. Są one bardzo wygodne w użytkowaniu, a wszystko to dzięki wkładom gazowym. Nie trzeba się martwić  o rozpalanie, dokładanie drewna, czyszczenie kominka z popiołu, a także przetrzymywanie opału.

            Dodatkową zaletą tych kominków jest zamknięta komora spalania jest brak potrzeby posiadania komina. Do odprowadzania spalin służy przewód koncentryczny powietrzno-spalinowy.

            Kominki zasilane gazem ziemnym, bądź LPG można umieścić w większości miejsc
w pomieszczeniu. Dodatkowo nie podlegają one ograniczeniom przepisów prawa, które dotyczą kominków opalanych drewnem – problem ten dotyczy dużych miast ze znaczącym zanieczyszczeniem powietrza.

            Czyszczenie tych kominków również jest łatwiejsze niż tych tradycyjnych.
W porównaniu z nimi  w kominkach gazowych nie brudzi się wewnętrzna strona szyby wkładu, a także komora paleniska.

            Kominki takie są bezpieczne, a ich obsługa jest coraz bardziej zautomatyzowana. Kominki te są wersją dla „wygodnych”, gdyż wystarczy przycisnąć przycisk, by cieszyć się ogniem w kominku.

Aranżacja

            Kominki gazowe wyglądają elegancko i nowocześnie. Można je zainstalować
w wolnostojącej ścianie. Pięknie prezentują się wówczas kominki podłużne, oszklone z trzech stron. Równie dostojnie będą wyglądać w normalnej ścianie w otoczeniu ram z kamyków, bądź metalowych wykończeń.

            W zależności jaki charakter ma całe pomieszczenia, tak musimy dopasować obudowę kominka, by współgrała z otoczeniem. Dzięki temu stworzymy cudowny nastrój, a palący się w kominku ogień uprzyjemni każdy wieczór spędzany w jego otoczeniu.

 

To może Cię zainteresować